Jydepejsen Elegance – duński piec kominkowy

Jydepejsen z siedzibą w Holstebro, to duńska, rodzinna firma, która została założona przez Finn Nielsen w 1979 roku. Od początku istnienia, firma zajmuje się  projektowaniem i rozwojem najwyższej jakości powietrznych systemów grzewczych.

Do dziś Jydepejsen jest nadal własnością rodziny, a za codzienne funkcjonowanie firmy odpowiadają już kolejne pokolenia, którym przekazano cały kunszt rzemieślniczy. Ambicje firmy wciąż pozostały takie same – produkcja najbardziej trwałych, pięknych i wysokiej jakości pieców opalanych drewnem na rynku.

DuplicAir – schemat ideowy

Przez ponad 30 lat istnienia firma Jydepejsen opracowała opatentowaną technologię DuplicAir®, która pozwala efektywnie kontrolować ogień.  Duńska firma wytwarza wysokiej jakości piece, które są ładne i proste w obsłudze.  Szczególną uwagę Duńczycy kładą na ekologię, ich piece muszą być jak najbardziej bezpieczne dla środowiska –  posiadać  bardzo niską emisję cząstek stałych wytwarzanych w procesie spalania.

DuplicAir – regulacja procesu spalania

Piece kominkowe Jydepejsen w czasie procesu spalania emitują około 5g cząsteczek stałych na kilogram spalanego drewna.  Charakterystyczną ich cechą jest bardzo wysoka temperatura spalania osiągana dzięki bardzo dobrej izolacji komory spalania. Do tego prosta w obsłudze regulacja i bardzo dobra konwekcja. W efekcie piece Jydepejsen spełniają najbardziej surowe normy europejskie.

Kominki wolnostojące Jydepejsen są wyjątkowo przyjemnym doświadczeniem dla naszych zmysłów. Podziwiając taniec płomieni oraz słuchając delikatnego trzasku iskier możemy cieszyć się chwilą błogiego relaksu.

 Elegance

Piec kominkowy Jydepejsen Elegance

Piec Elegance może zostać zamontowany praktycznie w każdym miejscu. Umożliwia to górne lub tylne podłączenie przewodu spalinowego. Dodatkowo piecyk posiada możliwość bezpośredniego podłączenia powietrza z zewnątrz, które jest niezbędne do pracy w budynkach z zamontowaną wentylacją mechniczną. Do regulacji procesu spalania służy wspomniany już wcześniej system DuplicAir®. Korpus urządzenia został wykonany z wysokogatunkowej stali. Komora spalania została natomiast wyłożona od wewnątrz wermikulitem i wyposażona w praktyczny popielnik oraz system czystej szyby. Nowoczesne, obłe drzwiczki zaopatrzono w zimną rączkę oraz dużą szybę z ozdobnym rastrem. Całości dopełnia zamykany schowek na akcesoria. Piec ten produkowany jest w kolorze szarym lub czarnym.

Foto: Piec kominkowy Elegance w realizacjach TAPIS.PL

Elegance, jak sugeruje zresztą sama nazwa, to piecyk nad wyraz gustowny spełniający w pomieszczeniu nie tylko funkcję grzewczą, lecz także estetyczną. Nowoczesny, obły kształt przyciąga uwagę, a wersja obrotowa dodatkowo jednocześnie umożliwia podziwianie migoczących płomieni z dowolnej strony pomieszczenia.

Piec kominkowy Elegance spełnia normy:  EN 13240, Swan eco-labbeled, DIN+, NS oraz  VKF.

Rodzina pieców Elegance

Po rynkowym sukcesie modelu Elegance, firma Jydepejsen wprowadziła na rynek dwa mniejsze modele:
Elegance Junior – piecyk stojący oraz
Elegance Wall – piecyk wiszący.

Dodatkowo piecyki Elegance i Elegance Junior można wyposażyć w mechanizm obrotowy.

Pełna oferta duńskich pieców kominkowych w serwisie internetowym www.jydepejsen.pl